Пацієнт доставлений боигадою ШМД у вкрай тяжкому стані, скарги на момент огляду виявити неможливо.
Зі слів працівника ШМД на фоні відносного благополуччя втратив свідомість та впав.
Об’єктивно: загальний стан вкрай важкий, дихання самотсійне. АТ на правій руці 140/90, на лівій 150/100 мм.рт.ст. Пульс – 92/хв. Неврологічний статус: Кома 2, за Шкалою Глазго 5 балів, Шкалою NIHSS – 37 балів. Менінгіальний синдром негативний. Зіниці розширені, D=S, фотореакції відустні. Сухожильні рефлекси з рук та ніг знижені, рівні. Спонтанні горметонічні розгинальні судоми у всіх кінцівках. Спонтанний симптом Бабінського обабіч.
КТ головного мозку: Данних за гостру, вогнищеву та об’ємну патологію патологію головного мозку, зміщення серединних структур на момент обстеження не виявлено.
КТ-ангіографія церебральних структур: ознаки тромбозу основної артерії нижче біфуркації. Права ЗМА частково заповнюється за рахунок перетоку по правій ЗСА.
Суп.: Гіпертонічна хвороба ІІІ ст., 3 ст. Постійна форма фібриляції предсердь.
Після отримання обстежень, інсультною командою було прийнято рішення про проведення системної тромболітичної терапії при ГПМК за ішемічним типом, у вертебробазилярному басейні.
У результаті негайно отриманого лікування стан пацієнта на очах почав змінюватись: за 10 хвилин з’явились рухи в кінцівках, за 20 хвилин відновилась свідомість, за 45 хвилин став доступен продуктивному контакту (називає ім’я та прізвище, виконує прості інструкції). На ранок: хворий у помірному оглушенні, виконує складні інструкції, розмовляє.
Виконана контрольна КТ головного мозку: Данних за гостру, вогнищеву та об’ємну патологію патологію головного мозку, зміщення серединних структур на момент обстеження не виявлено.