Можливі наслідки після трепанації черепа

Можливі наслідки після трепанації черепа

На жаль, жодне хірургічне втручання не може гарантувати на 100% відсутність післяопераційних ускладнень, особливо коли мова йде про головний мозок.

Але треба розуміти, що втручання робиться тільки тоді, коли його користь значно перевищує можливі наслідки, а лікарі роблять все можливе, щоб знизити будь-які ризики. В випадках екстренних процедур, коли постає ціль врятувати життя та трепанація залишається єдиним шансом, то вибір є очевидним.

В цілому, наслідками операції на головному мозку можуть стати різні неврологічні порушення: розлади рухової й чутливої ​​сфери, мови, інтелекту, судомний синдром. Таке може статися у разі, якщо проведення операції залучає в процесс судинну систему, черепні нерви та тканину мозку.

Віддаленим результатом трепанації може бути деформація черепа після резекції ділянки кістки, поява келоїдних рубців при порушенні процесів регенерації. Ці процеси можуть коригуватись хірургічно. Іноді пацієнти скаржаться на часті головні болі, запаморочення, зниження пам’яті й працездатності, підвищену чутливість до зміни погоди, відчуття втоми, психоемоційний дискомфорт тощо.

Однак, розвиток сучасних технологій, методик та розробок, дозволяє виконувати подібні втручання якомога безпечніше та знизити ризик розвитку можливих ускладнень до мінімуму.

+38(095)179-23-47

sjamtsov@gmail.com

Call Now Button