Що таке субарахноїдальний крововилив?

Що таке субарахноїдальний крововилив?

Cубарахноідальний крововилив (САК) — це різновид внутрішньочерепної кровотечі, при якій кров потрапляє в арахноїдальний простір (місце між павутиноподібною та м’якою оболонками головного мозку).

Симптоми САК: раптовий різкий сильний головний біль (що нагадує удар по голові), з частими нападами блювання, що супроводжується болем в шиї та неможливістю зігнути голову до грудей, неспокоєм або зниженням рівня свідомості, а також нападами епілептичного характеру.

За своїм походженням виділяють два типи САК: травматичний та нетравматичний. Приблизно у 85 % усіх хворих на нетравматичний САК, причиною є розрив аневризми мозкових судин — випинання стінки однієї (або декількох) судин за рахунок порушення будови судинної стінки та відсутності в ній м’язового шару.

Хірургічне лікування є основним методом й у деяких випадках його можна проводити у вигляді відкритих операцій або внутрішньосудинних втручань.

САК часто асоційований з поганим прогнозом. Показник смертності у пацієнтів з САК може сягати 40-50 %, але в останні роки є тенденція до зниження цих показників (в першу чергу за рахунок вчасного виконання втручань та запобіганню повторної кровотечі, яка в більшості випадків є фатальною).

+38(095)179-23-47

sjamtsov@gmail.com

Call Now Button