Трепанація черепа – вирок чи вікно надії?

Трепанація черепа - вирок чи вікно надії?

З точки зору стереотипів, щодо трепанації черепа, я розумію людей, які відверто сприймають такі показання, як вирок. В цьому вина багаторічної історії розвитку медицини, яка в минулому, як відомо, не мала сучасних технологій і засобів.

Сьогодні ж ситуація значно краща ніж навіть якихось 20 років назад, що підтверджується й статистикою. Але звернути увагу я б хотів на інше.

Трепанація застосовується для вирішення складних внутрішньочерепних захворювань та патологій, в тому числі для видалення новоутворень. Треба розуміти, що без забезпечення вільного доступу, ефективне лікування здебільшого неможливе, в той час, як трепанація черепа дає шанс на одужання.

В деяких випадках, для отримання кращого результату або при травматичному пошкодженню кістки, виконується так звана резекційна трепанація (коли на деякий час мозок залишається без “міцного захисту”).

Для тих, хто переймається тимчасовою відсутністю кісток черепа, в подальшому виконується реконструктивна операція, під час якої кістковий дефект заміщується (може застосовуватись власна кістка, полімерний або титановий імплант).

Тому, трепанація черепа, все ж таки, “вікно надії”.

+38(095)179-23-47

sjamtsov@gmail.com

Call Now Button