У Донецькій області відбулася науково-практична конференція «Клінічна неврологія та нейрохірургія – нові аспекти у діагностиці та лікуванні”

8 листопада 2019 в м. Краматорську вперше за довгі роки, відбулася науково-практична конференція «Клінічна неврологія та нейрохірургія- нові аспекти в діагностиці та лікуванні», під егідою департаменту охорони здоров’я Донецької області, яка була організована обласною клінічною травматологічною лікарнею (м. та Донецьким національним медичним університетом МОЗ України

У відділенні нейрохірургії виконуються високотехнологічні оперативні втручання при пухлинах мозку, спинного мозку.

Також оперативні втручання при черепно-мозковій травмі та її наслідках, травмах шийного відділу хребта, хребтово-спиномозковій травмі, оперативні втручання при дегенративних захворюваннях хребта, грижах міжхребцевих дисків, стенозах хребта, нестабільність хребта.

Оперативні втручання при аномалії розвитку центральної нервової системи, гідроцефалії, також при геморагічних інсультах, кліпуванні аневризм судин головного мозку та інші види оперативного втручання.
Конференцію було проведено для лікарів нейрохірургів, неврологів, травматологів, сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, радіологів (комп’ютерна томографія) та МРТ, лікарів ультразвукової діагностики, анестезіологів з Донецька Області.

Конференцію з актуальними проблемами нейрохірургічної служби в Донецькій області провів спеціаліст експерта Донецької обласної державної адміністрації за спеціальністю «дитяча нейрохірургія», завідувач відділення нейротравми КНП «обласна клінічна травматологічна лікарня» м. Лиман-Бадран Амер Ібрахім. Його виступи були присвячені актуальним проблемам нейрохірургії-пухлини головного та спинного мозку, черепно-мозковій травмі (у тому числі військовій травмі). Увага була приділена також вертебрології (дегенеративні захворювання хребта), травмі хребта.

Доповідь завідувача кафедри неврології та нейрохірургії ДНМУ, експерта Донецької ОДА у напрямку «неврології», К.М.Н. Селезньова С.В. була присвячена актуальним питанням цереброваскулярного захворювання в Україні та Донецькій області, проведенню тромболітичної терапії при інсульті, профілактиці інсультів.
Про діагностику та лікування нервово-судинних захворювань також повідомив лікар-ангіо-нейрохірург ОКТЛ Ямцов С.А. (М. Лиман).

Дуже цікавим для лікарів було питання про черепно-мозкову травму у дітей, аномалії розвитку ЦНС, гідроцефалію про яку повідомив доктор нейрохірург ОКТЛ (м.Лиман)-Жебін А.А.

За функціональною діагностикою були проведені: ультрозвукова діагностика в практиці нейрохірургії доктор Мельниченко Є.П, Електронейроміографія та нейрофізіологія невролог НДІ ТО – Біленец О.Г. (Ліман). Сучасні можливості телемедицини виступив лікар НДІТО (Ліман)Тарасов М.Я.

У конференції взяли участь понад 100 лікарів-фахівців із Донецької області.

Конференція проходила на високому організаційному та професійному рівні, з помірними дебатами та великим інтересом усіх присутніх.

Call Now Button