Вперше в Україні: в Лимані на Донеччині провели унікальну операцію на шийному відділі хребта

У місті Лиман на Донеччині вперше в Україні провели унікальну хірургічну операцію на шийному відділі хребця. Пацієнтка з діагнозом стеноз хребетного каналу потерпала від болю, мала порушення рухової координації та оніміння кінцівок. Нині ж у жінки з’явилася надія на життя без болю.

https://youtu.be/r7QK_xDKcgA

Жителька Добропілля Оксана Лемешко має діагноз – стеноз хребетного каналу. Понад півроку потерпає від болю, оніміння кінцівок та порушення рухового апарату. Раніше Оксана перенесла дві операції на шийному відділі хребта. Нині жінка готується до треьої. В Україні таку робитимуть вперше.

Оперувати жінку взявся нейрохірург обласної травматологічної лікарні у Лимані Ібрагім Абдалла. Нещодавно медик повернувся з Південної Кореї де опанував унікальну методику.

Оксана Лемешко стала першою в Україні пацієнткою – якій провели  унілатеральну бібортальну ендоскопію з видалення грижі диска та декомпресії нервових закінчень шийного відділу.

Такі операції малоінвазивні, виконуються ендоскопічно, надріз робиться ззаду. Вони не потребують видалення хребців та постановки імплантів. Унікальність у тому, що з допомогою невеличкого надрізу знімається компресія і відбувається звільнення нерва.

Лиманька обласна травматологія стала восьмим медичним центром у світі, і першою в Україні де провели таку операцію. Для пацієнтки вона безкоштовна,  адже заклад співпрацює з Національною службою здоров’я.

Операція для Оксани Лемешко з Добропілля пройшла успішно. Вже за два дні її випишуть з лікарні, і жінка почне нове життя – без постійного болю. А на черзі у лікаря на таку операцію вже записані три пацієнти. Загалом же за  11 місяців у обласній травматології провели понад сімсот нейрохірургічних, у тому числі малоінвазивних операцій, та біля трьохсот травматологічних операцій.

Джерело

Call Now Button